Wiadomości

foto Na prośbę mieszkańców Woli Duchackiej Wschód zwróciliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej o zaprzestanie stosowania dmuchawy do sprzątania chodników i ulic na terenie całej naszej spółdzielni. Kurz, brud, smog i spaliny są zdmuchiwane na trawniki. Gdy zawieje wiatr cały brud wraca ponownie na chodniki i ulice. Wszyscy mieszkańcy, w tym dzieci spacerując wdychają zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Może to prowadzić do bardzo poważnych chorób układu oddechowego. Także kierowcy uskarżaja się na tą metodę sprzątania. Muszą częściej sięgać do portfela gdyż częsciej odwiedzają myjnie samochodowe. Dziękujemy za przychylenie się do prośby naszych mieszkańców.
foto Projekt WYJAZD LEWOSKRĘTNY Z UL. DAUNA W UL. NOWOSĄDECKĄ zakłada wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna. Przed utworzeniem linii "szybkiego tramwaju" kilka tysięcy mieszkańców Woli Duchackiej Wschód miało możliwość szybkiego wyjazdu z osiedla. Teraz muszą nadkładac minimum 1,3km by dostać się na Kozłówek lub do ulicy Wielickiej.
https://budzet.dialoguj.pl/projects/1611-wyjazd-lewoskretny-z-ul-dauna-w-ul-nowosadecka
foto Nasze Stowarzyszenie podjęło próbę ratowania ostatniego zielonego terenu na osiedlu Wola Duchacka Wschód. Chcemy przywrócić dawny, sportowy charakter działki leżącej pomiędzy ulicami Włoska i Czarnogórska. Uważamy, że jedno boisko na terenie gimnazjum to stanowczo za mało dla kilkutysięcznej społeczności tego osiedla. Dziś przedstawiciel Stowarzyszenia spotkał się w przedmiotowej sprawie z wiceprezydent Krakowa ds. rozwoju, Panią Elżbietą Koterbą. O dalszych naszych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco.
foto Na prośbę mieszkańca osiedla Wola Duchacka Wschód zwracamy się do Spółdzielni Mieszkaniowej Podgórze o podjęcie działań mających na celu uratowanie drzewa rosnącego przy Włoskiej 3. Nasze Stowarzyszenie zainicjowało dzięki temu zgłoszeniu akcję "Jak w tajemniczym ogrodzie". Ma ona na celu rekultywowanie i upiększanie fragmentów terenów zielonych w naszej dzielnicy.
W opisanym przypadku wnioskujemy o:
- wdrożenie procedury leczenia tego drzewa,
- zabezpieczenie go przed czynnikami zewnętrznymi,
- zasypanie pełnowartościową ziemią jego wystających korzeni,
- dosianie trawy,
- ogrodzenie wydeptanej ścieżki, która odsłoniła korzenie tego drzewa,
- posadzenie żywopłotu wzdłuż chodnika i schodów prowadzących do ulicy Włoskiej.
Sprzeciwiamy się usunięciu tego drzewa bez uprzedniej próby jego wyleczenia.

Zachęcamy mieszkańców całej dzielnicy o przyłączenie się do akcji i zgłaszanie terenów zielonych wymagających interwencji odpowiedznich służb i ich zarządców.
logo