Wiadomości

foto Komisja ds Budżetu Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Dzielnicy XI opublikowała miejsca i terminy spotkań dotyczących lokalnego Budżetu Obywatelskiego. Jeżeli masz ciekawy pomysł, który polepszy lub uatrakcyjni życie w naszej dzielnicy, przyjdź na spotkanie konsultacyjne. Prowadzący spotkanie pomogą Panstwu przejść przez procedury składania wniosków,. Zapraszamy!

Terminy spotkań:
1 marca 2017r. godz. 18.00 Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, ul. Beskidzka 30

6 marca 2017r. godz. 18.00 Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7, ul. Czarnogórska 14

13 marca 2017r. godz. 18.00 Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Podedworze 16

15 marca 2017r. godz. 18.00 Gimnazjum nr 27, ul. Malborska 98

23 marca 2017r. godz. 18.00 Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Kurdwanów Nowy", ul. Witosa 39
foto
2017-02-02 | Drzewa to życie
Nasze Stowarzyszenie rozpoczyna akcję koordynowania zasadzania drzew w miejsce wycinanych w naszej dzielnicy. Z uwagi na dramatyczny stan powietrza musimy wzbogacić nasze tereny w jak największą ilość drzew i to w jak najkrotszym czasie. Liczy się tu każdy miesiąc bo smog dla naszych organizmow nie ma litości. Drzewa filtrują zanieczyszczenia, redukują gazy cieplarniane i obniżają w upalne dni temperaturę powietrza. Co trzy miesiące będziemy wysyłać zapytanie do trzech największych spoldzielni mieszkaniowych w naszej dzielnicy: SM Kurdwanow, Podgorze i Piaski Nowe a także do Zarządu Zieleni Miejskiej o ilość wyciętych i posadzonych drzew. Prosimy Państwa o informację gdzie należałoby posadzić drzewa w Państwa okolicy. Sami też sukcesywnie będziemy występować do administratorów terenów zielonych o powiększanie drzewostanu w naszej dzielnicy. Bo drzewa to życie.
foto
2016-10-26 | Już bezpiecznie
Już następnego dnia po interwencji naszego Stowarzyszenia element po znaku drogowym stwarzający zagrożenie został usunięty i na nowo zamontowano znaki informujące o przejściu dla pieszych. Dziękujemy mieszkańcom za czujność i troskę o dzieci idące do szkoły. Nadal czekamy na Państwa zgłoszenia, w każdej sprawie postaramy się pomoc.
foto

Na skutek licznych interwencji mieszkańców i uczniów ZSOI nr 7 zwróciliśmy się do SM Podgórze o usunięcie wystającej części słupa po znaku drogowym przy wejściu do szkoły od ulicy Włoskiej. W związku z tym że wystająca, ostra część stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia naszych dzieci liczymy na szybkie działanie. W piśmie zawarliśmy też sugestię by postawiono w tym miejscu na nowo zniszczony znak drogowy, zamontowano na pasach znaczniki odblaskowe i by w okresie zimowym ze szczególną troską pracownicy Spółdzielni zajęli się ww. przejściem: dokładnie odśnieżali i posypywali solą, zadbali o czysty i suchy chodnik prowadzący do szkolnej bramki. Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy dalej monitorować tą sprawę.

logo